07.03.2019

CENTRÁLA SKUPINY EUC, PRAHA

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér II

autor a přihlašovatel:

Ing arch. Petra Gletová a tým, LINSTRAM, spol. s r.o., www.linstram.cz a EUC a.s., www.euc.cz

CENTRÁLA SKUPINY EUC, PRAHA

V budově organických tvarů v pražských Vokovicích navrhli architekti funkční a moderní kanceláře pro dvě samostatné společnosti patřící do skupiny EUC. Hlavním mottem interiéru je Art is Life. Celý interiér připomíná galerii, kde hlavní roli hrají umělecké předměty a vše ostatní je v neutrálních tónech a ustupuje do pozadí.

Zadáním bylo navrhnout funkční a moderní kancelářské prostory pro dvě samostatné společnosti patřící do skupiny EUC na 3.NP v budově A projektu AFI Vokovice. Hlavním specifikem stavby je její organický tvar, který bylo potřeba respektovat a tvorbou interiéru na něj reagovat.

Celková plocha kanceláří (bez obslužných jader) je necelých 1700 m2. Na projektu se začalo pracovat v prosinci roku 2017 s využitím metodologie Pallete of Places. Pro prostorové uspořádání je využit tvar budovy a umístění hlavního vertikálního komunikačního jádra v jejím středu. Jednotlivé společnosti jsou umístěny na opačných koncích budovy, kolem dalších obslužných jader. U hlavního komunikačního jádra je navržen společný hlavní vstup s recepčním pultem, na který z jedné strany navazuje společná zóna a z druhé strany reprezentativní jednací místnosti pro klienty.

Celkem bylo potřeba zajistit pracovní místa pro 180 až 200 osob. Fixní pracovní místo má 143 zaměstnanců buď v open space nebo v různě velkých uzavřených kancelářích. Více jak 50 sdílených pracovních míst různého typu se nachází ve společné zóně i v rámci kancelářských prostor. Zaměstnanci bez stálého pracovního místa mají své zázemí v osobních lockerech umístěných v rámci servisních prostor, kde se nachází také šatny a copy centra. Pracovní místa jsou doplněna maximálním množstvím prostor pro společné setkávání malých týmů, ale i samostatnou nerušenou práci dle již zmíněného Pallete of Places. V prostorách jsou dále rovnoměrně rozmístěny mobilní telefonní budky nebo samostatná kancelář s dětským koutkem, kde mohou pracovat rodiče, kteří zrovna nemají hlídání pro své děti. Společná zóna plní na ploše 240 m2 hned několik různých funkcí. Je to místo setkávání zaměstnanců s klienty, místo pro samostatnou práci, setkávání malých týmů i odpočinek. Součástí této zóny je kavárna s obsluhou. Zároveň je to prostor umožňující krátkodobé setkání obou společností. Jedná se o dominantní a reprezentativní prostor, takové srdce celé společnosti.

Hlavním mottem projektu interiéru je „ART IS LIFE“ a snaha otisknout stopu klinik EUC v kancelářském interiéru. Celý interiér působí dojmem jako když vstoupíte do galerie, kdy hlavní roli hrají jednotlivé umělecké předměty a vše ostatní je v neutrálních tónech a ustupuje do pozadí. Tohoto cíle se podařilo dosáhnout správnou kombinací materiálů jak na podlahách a stěnách, tak na jednotlivých kusech nábytku. Hlavními materiály použitými v interiéru jsou dřevo, beton a sklo, odstíny šedé až černé v kombinaci s výraznými barvami jako je magenta a modrá, doplněné o žlutou a zelenou. Hlavnímu vstupu do prostor vévodí betonová recepce z dílny české firmy Gravelli, vytvořená její patentovanou technologií Licrete. Jde o skloubení betonu a polymerových prvků, díky nimž se betonová deska stane průsvitnou, aniž by ztratila svou pevnost.  Pomocí světelných panelů umístěných na zadní straně celá konstrukce působí velmi luxusně a odlehčeně. Při zhasnutých panelech budete na této recepci logo EUC hledat marně. Až při rozsvícení úsporných LED panelů lze zjistit, že je součástí samotné konstrukce.

Jak už bylo řečeno, jednou z hlavních idey návrhu interiéru bylo propojení tématiky lékařské kliniky s kancelářskými prostory. Místem, kde se tak stalo, je společná zóna, kde jsou jednotlivé zóny navrženy s odkazem na prostory, které se běžně nacházejí na klinikách (např. sesterna, odběry krve, laboratoř, ordinace s čekárnou nebo apotéka či primářovna). Záměrem bylo vytvoření prostoru, který by mohl využívat větší počet lidí, aniž by se navzájem rušili, a to i přesto, že není striktně rozdělen příčkami. Toho bylo dosaženo použitím kombinace akustického nábytku s klasickým. Jako zajímavý prvek těchto prostor je použití a povýšení vybraných lékařských předmětů na „umělecká“ díla, která již neplní svojí původní funkci, ale funkci novou.

V duchu výstavní galerie prostupuje celým interiérem 3D nástěnná grafika českého umělce Jana Kalába a tvoří tak v mnoha částech interiéru jeho dominantu.

Nábytkově jsou kanceláře pojaty spíše neutrálně, v přírodních odstínech dřeva, bílé a šedé v podobě malby, surového betonu či betonové stěrky. Celé kanceláře pak krásně vynikají na tmavě šedém koberci s 3D efektem. Celý prostor je dále doplněn prvky loungového nábytku ve výrazných barvách, které zvláště odkazují na firemní barvy – magentu a modrou.

 

Číst více

Partneři

PARTNER DESIGNU CENY

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

OFICIÁLNÍ SPONZOR ČASOMÍRY

OFICIÁLNÍ VŮZ

PARTNER FASHION SHOW

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše