kategorie:
Soukromý interiér (novostavba)
Kateřina Čábelková, BRUNETTI DESIGN s.r.o., www.brunetti.cz
BRUNETTI DESIGN APARTMENT, PRAHA
Cílem investorů bylo mít apartmán, který bude využívaný na krátkodobé pronájmy turistů objevujících kouzla Prahy. Designérka vytvořila místo, které vybočuje ze standardu běžných hotelových pokojů a nabízí svým uživatelům dostatečný komfort, který lidé na cestách vyžadují.
Cílem investorů bylo mít apartmán (34m2), který bude využívaný pro krátkodobé pronájmy – zvláště turistům. Jako zadání pak bylo vytvořit místo, které bude vybočovat ze standardu polo-vybavených, anonymních hotelových pokojů a nabídne svým uživatelům dostatečný komfort, který na svých cestách hosté budou potřebovat. Do návrhu se autoři snažili vnést tématiku Prahy, aby si jí turisté mohli užít nejen při svých procházkách městem, ale podobnou atmosférou navázali i při pobytu v apartmánu. Stejně tak, jako toto město, ve kterém se nachází stará a nová architektura, surové či naopak umělecké prvky, autoři se snažili vnést kombinací vybavení a materiálů i podobný koncept do tohoto apartmánu. Jeho vybavení je kombinací jednoduchých a funkčních prvků jako omyvatelné stěrky v části ložnice nebo kuchyně. Dále přírodních materiálů jako dřevo (podlaha, nábytek) nebo přírodní lámaná břidlice na stěně, která má evokovat ty nejstarší památky Prahy. Historizující styly zase zastupuje omyvatelná perleťová stěrka na hlavní stěně, která vlivem různého nasvícení krásně pracuje s prostorem a světlem.
Co se týká samotného vybavení byt disponuje vším potřebným, co může host potřebovat i například při delším pobytu. Od plnohodnotně vybavené kuchyňské linky až po poslední doplňky osobní hygieny a dostatkem úložných prostor.
V samotné dispozici bytu autoři udělali jednu zásadní změnu, kdy vedle chodby v zádveří byla tmavá malá šatna. Šatnu vybourali, čímž vznikl nový prostor pro kuchyňskou linku a ve velké místnosti se uvolnil prostor pro manželskou postel. Požadavkem klientů bylo mít možnost ubytování pro 2-4 osoby. Rodiny s dětmi nebo páry přátel tak, aby alespoň částečně bylo možné jednotlivým dvojicím umožnit soukromí. Proto vznikla malinká ložnička oddělená dřevěnou příčkou se skleněným světlíkem (prostup denního světla a nezmenšení prostoru), kterou je možné zcela oddělit zatáhnutím závěsu. Z druhé strany příčky navazuje posezení pohovky, jejíž druhá polovina je schovaná uvnitř lůžka z druhé strany. V případě možnosti mít druhé dvoulůžko, tedy není nutné řešit další přistýlky či složitě rozkládat pohovku, ale stačí pouhým jedním pohybem vysunout postel/pohovku do prostoru. Díky rozčlenění prostoru není ani v případě vysunutí druhého dvoulůžka třeba nijak přestavovat nebo posouvat okolní nábytek. Užívání této druhé postele je tedy pro hosty komfortní a je asi největší „vychytávkou“ v bytě.
Celkovou atmosféru bytu pak doplňují podsvícené rámy s fotografiemi Prahy. Pro zútulnění hlavního prostoru klienti požadovali elektrický krb. Byť se jedná o jednu z mála imitací, kterou v bytě naleznete, je hosty hodnocen velice pozitivně.
Koupelna byla již bavena od developera a autoři sem doplnili pouze nábytek.
“Při dokončení bytu byli klienti ze svého bytu natolik nadšení, že svůj apartmán pojmenovali po našem studiu,” říká autor.