kategorie:
Soukromý interiér (novostavba)
Ing. arch. Erik Pastucha, STUDIO E, www.studioe.sk
fotograf:
Matej Hakár
DŮM VE VINICÍCH, BRATISLAVA
Dům v přírodě, příroda v domě. Naturalisticky pojatý interiér pro mladý pár pracuje s biofilickými prvky od vstupu až po koupelny. Vyváženost tmavých a světlých ploch a hra se světlem vytváří unikátní prostor a útulný domov.
Interiér domu jsme tvořili pro mladý pár. Dvoupodlažní dům má rozlohu 180 m2 a je situován v krásném vinařském prostředí v Bratislavě. Zadáním investora bylo vytvoření naturálního a vzdušného interiéru s použitím biofilických prvků.
V návrhu denní části jsme z hlediska materiálového řešení zvolili dřevěnou dýhu v kombinaci s keramikou a přírodním kamenem, který byl použit na část kuchyňského ostrůvku a při vstupu do denní části upoutá svým provedením a strukturou.
Kulatý jídelní stůl z mikrocementu, který spolu s litou podlahou a povrchovou úpravou stěn zpracovaných technikou limewash vytvářejí harmonický celek.
Implementace krbu v denní části navozuje pocit domova a dotváří celkovou atmosféru, která podtrhuje charakter tohoto interiéru.
Dalším z jedinečných řešení jsou posuvné dveře do pracovny, zakomponované v TV stěně, která je obložena dřevěnou dýhou s detailem lamel opakujících se v kuchyňské části. Dveře do ostatních místností jsme ve standardní výšce vizuálně prodloužili dřevěnými obklady po strop.
Použité materiály tmavšího dřeva spolu s jemnými a světlými barvami působí kontrastně, ale zároveň příjemným teplým dojmem, což dotváří přírodní pocit z interiéru.
Denní část a horní podlaží propojuje impozantní schodiště s podsvíceným madlem. Zvolené materiály se prolínají i v horním podlaží, aby interiér působil jednotně. Unikátním prvkem v ložnici je obklad z dřevěných lamel doplněný dekorativní strukturovanou stěrkou. Umístění LED podsvícení vyzdvihuje strukturu stěrky a zároveň vytváří ambientní osvětlení po setmění.
V koupelnách navržených v barevné tonalitě jako hlavní části interiéru jsme použili velkoformátové obklady s 3D efektem a umyvadla na míru z keramiky. Nestandardními řešeními je dvojitá sprcha na horním podlaží a sanita v neobvyklém barevném provedení.
Vznikl výjimečný a útulný interiér, který odráží představy investora a návrh architekta. Netvoříme interiéry, tvoříme domovy. Nejvyšším vyznamenáním je pro nás spokojenost investora.