SMC INDUSTRIAL AUTOMATION CZ, BRNO
Do konceptu interiéru se odráží nádech mateřské firmy – Japonska. Jednotlivé místnosti jsou v rámci budovy rozmístěny na různých podlažích a v různých částech budovy. Byl kladen důraz na kvalitní designové zařízení a doplňky.
Pro brněnskou pobočku společnosti SMC jsme zrekonstruovali několik uzavřených kanceláří, recepci a kanceláře ve stylu open space. I když se jednotlivé místnosti nachází v různých patrech a segmentech budovy, chtěli jsme zároveň vymyslet i nový celkový designový koncept, který by se měl postupně prolínat do prozatím neřešených místností, což se postupnou prací daří. Zatím jsme zrenovovali zhruba 7 místností o ploše cca 330 m2.
SMC je japonskou společností, proto základní zadání od klienta bylo, aby se nádech mateřské země prolínal i do nových prostorů. Dominantní modrou barvu loga jsme doplnili o červený kruh, symbol japonské vlajky. Kružnice nebo zaoblené tvary se objevují v celém interiéru. Kanceláře dokresluje materiál dřeva, tolik typický pro japonské interiéry včetně předělů pracovišť, které vizuálně vychází z japonských stěn s papírovými výplněmi. Papír jsme pouze nahradili mléčným plexi sklem a celý předěl navrhli více využitelně i pro odkládací prostory, lockery, šatnu, copy centrum atd. Papír jsme naopak využili u některých svítidel. V open space kanceláři, která je dělena pouze vysokými předěly až do výše podhledů jsme na čelní stěnu umístili čalouněný obklad z pruhových panelů. Ten postupně přechází od světle modro-šedé barvy do tmavě hlubinné modré a má znázorňovat japonské moře. Čalouněný obklad zároveň velmi napomáhá místnosti, která se využívá jako call centrum. Celkový interiér asijské společnosti dotváří tapety a akustické obrazy s malbami japonské krajiny.
Při návrhu recepce byl kladen důraz zejména na designové prvky, proto se zde objevuje recepční pult z umělého kamene, svítidla od české sklárny Bomma a plastické porcelánové prvky z dílny českého designéra Daniela Piršče.
Celková plocha: 330 m2