Kavárna a bufet školy slouží k občerstvení studentů i zaměstnanců nejen o přestávkách, ale hlavně o polední pauze. Cílem “faceliftu” bufetu zvaného Refectory bylo prostor během letních prázdnin oživit. Nepohodlné židle byly nahrazeny polstrovanými křesly a taburetkami. Sami studenti na jedné stěně nainstalovali svá výtvarná díla.
Na Anglickém gymnáziu v Praze 9 studuje téměř 400 studentů. Kavárna a bufet školy, tzv. Refectory, slouží k občerstvení studentů i zaměstnanců nejen o přestávkách, ale hlavně v polední pauze. K dispozici je pult s prodejem chlazeného občerstvení a také mikrovlnné trouby pro ohřev obědů, které si děti přinesou z domu. Naším cílem bylo zpříjemnit toto tak trochu sterilní prostředí a celkově jej zmodernizovat a zútulnit. Během letních prázdnin tak mohl proběhnout plánovaný „facelift“ prostor. Součástí úprav stěn byla instalace dalších elektrických zásuvek a barevná nástěnná malba propagující principy studia programu IB. V celém prostoru byly přidány osvětlovací prvky - osvětlení na liště nad barovým pultem a bodová světla nad stoly, prostor se tak celý opticky prosvětlil. Designérka dále navrhla polstrovaná křesílka, taburetky a lavice, které nahradily nepohodlné dřevěné židle. Vše bylo provedeno ve školních barvách. Studenti výtvarné výchovy korunovali celkový efekt umístěním aranžmá svých výtvarných děl a umístili „expozici” na jedné celé stěně.
Naše Refectory se tak stala po úpravách příjemným místem, kde studenti tráví volné chvíle a nemohou si tuto změnu vynachválit. Uspořádání zároveň umožňuje využití prostoru i na další akce, jako jsou přednášky s promítáním, shromáždění studentů či Dny otevřených dveří školy.
Změny si pochvalují i učitelé, neboť kulturní interiér má i pozitivní vliv na lepší chování studentů. Je tak důkazem toho, jak nás interiéry dokáží ovlivňovat.
28.02.2019