kategorie:
Veřejný interiér II
Ing. akad. arch. Kateřina Vávrová; přihlašovatel: GIGA-LINE s.r.o., www.gigaline.cz
ROCKAWAY, PRAHA
Mladý rostoucí pracovní kolektiv různých profesí měl rozličné představy o svém pracovním prostředí. A proto první skicy autorky měly podobu malých komiksů, které objasňovaly provozní koncepci kanceláří. Výsledkem byl princip otevřených a polootevřených prostorů pro práci i relaxaci a jejich vzájemné prolínání.
Lidé z Rockaway sami říkají, že je těžké zaškatulkovat to, čím se společnost zabývá – pomáhají rozvíjet internetovou ekonomiku, podporují vznik firem s využitím digitálních technologií, e-shopů.
Úkolem bylo navrhnout prostředí pro rostoucí mladý tým pracovně velmi vytížených lidí. První skici měly podobu malých komiksů, které objasňovaly provozní koncepci - třeba problém, co s bicyklem, na kterém přijedete do práce. V průběhu konzultací návrhu se ujasňovala rozdílná představa členů týmu společnosti - fnančníků, ajťáků a kreativců – o konkrétních pracovních místech. Výsledkem je zrealizovaný princip otevřených a polootevřených prostorů pro práci i relaxaci a jejich vzájemné prolínání.
Prostory kancelářského komplexu na Kavčích Horách, které si společnost pronajala, nabízejí sofistikovaný systém flexibilních prosklených i plných příček. V této části patra budovy však zůstaly po původním nájemci těžko odstranitelné prvky stínění prosklených příček a další „designová rezidua“. Bylo tedy logisticky a ekonomicky žádoucí tyto prvky „zrecyklovat“ a znovu použít - což bylo dalším bodem zadání.
Princip prolínání funkcí v pracovním prostředí – Living Office – zde získal konkrétní podobu:
jsou zde pracovní místa pro soustředěnou činnost za prosklenou příčkou, kterou je možno zaclonit závěsy s využitím pojezdů, které byly součástí stávajícího podhledu.
Jsou zde místa pro týmovou práci v otevřeném prostoru, jejichž výbavou jsou nové atypické „telefonní úkryty“.
Hlavní roli společného prostoru však získala kuchyňka s velkým barovým pultem, který se může stát místem pracovní schůzky, týmové porady, pro někoho místem kreativní práce s notebookem u hrnku kávy. Celek tvoří interiérové prvky nové i původní sjednocené střídmou šedobílou barevností s přírodním dřevem a tmavými detaily v podobě černých linií.
Ze spolupráce s týmem Rockaway vzešlo jednotící grafické pojetí interiéru. Vyjádřením pohybu
od myšlenky k nápadu je změť linek, které se kříží, spojují do sítě. Síť jako symbol digitálního prostoru.
Realizaci celého prostoru prováděla firma GIGA-Line s.r.o., stejně tak jako předchozí etapy v roce 2014 i 2015.
Jednalo o úpravu prostor po bývalém nájemci, která spočívala v doplnění technologií a skleněných příček, pokládka podlahové krytiny marmolea, které bylo instalováno i na zeď kvůli ochraně v místech zavěšení kol. Nábytek na míru, výstavba telefonních budek s protihlukovým materiálem BuzziSkin.