kategorie:
Veřejný interiér II.
Josef Rozehnal, NAHAKU s.r.o., www.instagram.com/nahaku.studio
RECEPCE SHOWROOMU LINO DESIGN, PRAHA
Recepce odkazuje na prvky funkcionalismu a ušlechtilost materiálů, které se v tomto období používaly. Kámen je zde nahrazen lisovanými deskami z odpadového plastu. Celek je montovaný, tudíž snad recyklovatelný. Svítidla nad recepcí jsou vyrobena ze stejného materiálu.
Recepce a prostor kolem ní pro nový showroom prodejce nábytku LINO DESIGN na Karlíně vznikla jako silný prvek prostoru, který mu však nemá dominovat a brát tak pozornost vystavenému zboží. Celý objekt spolu se svítidly prostor showroomu doplňuje, přitom jasně definuje svoji funkci.
Svým charakterem recepce odkazuje na prvky funkcionalismu a ušlechtilost materiálů v tomto období využívaných. V případě recepce je kámen nahrazen lisovanými deskami z odpadového plastu (PP) a chromovaná konstrukce duralovými plechy. Celek je montovaný čistě mechanickými spoji a je tak kompletně rozebíratelný a tedy recyklovatelný.
Dělení recepce je dáno limitovanými rozměry plastového, plošného materiálu a je promítnuto i do dělení 3 svítidel nad recepcí zavěšených. Svítidla jsou ze stejného materiálu, který se formoval do forem pro tento účel vytvořených.
Samotný plastový materiál vznikl ve spolupráci s firmou SOLEA, jež se zabývá zpracováním plastů a funguje jako chráněná dílna. Práce má tedy i sociální přesah.
Hmotově odlehčená část recepce je vynesena do prostoru, kde pod ní probíhá křivka podlahy vytvořená z kamenné dlažby propojující interier s exterierem. Tato část recepce slouží pro přisednutí klienta a pro doplnění vizuálu byly vybrány stoličky PLOPP od studia ZIETA.
Čistá typografie LINO DESIGN je taktéž z duralového plechu a nemá zapotřebí na sebe nutně poukazovat.
Posledním prvkem jenž doplňuje scénu je květináč od studia NAHAKU, vyrobený z vysloužilé expanzní nádoby v žárovém zinku, a krásný a stálepřihlížející Fikus Benjamina.